رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی در جلسه رفع موانع تولید شهرستان داورزن

۱۳۹۹/۰۴/۰۳ تعداد بازدید: ۹۸
print
 رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی در جلسه رفع موانع تولید شهرستان داورزن

 رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی در جلسه رفع موانع تولید شهرستان داورزن:

با توجه به اینکه غالب فعالیت‌های اقتصادی مردم منطقه در بخش کشاورزی است، از این‌رو تمام تلاش خود را در جهت تسریع صدور مجوزهای مربوطه خواهیم گذاشت .

به گزارش روابط‌عمومی سنم خراسان رضوی، مهندس دلقندی در جلسه کمیته رفع‌موانع تولید شهرستان داورزن که به دعوت مدیر جهادکشاورزی و فرماندار این شهرستان شرکت کرده بود، گفت: ما برای تسریع صدور مجوزهای بخش کشاورزی این شهرستان از هیچ اقدامی فروگذار نخواهیم کرد و امیدوارم حضور ما در این شهرستان منجر به تحقق تولید بیشتر در بخش کشاورزی گردد.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی استان اظهار داشت: اقتصاد این شهرستان بیشتر بر پایه کشاورزی است و هدف ما در نظام مهندسی کشاورزی استان، شناسایی و ساماندهی فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی شهرستان و سپس ایجاد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در سطح مراکز دهستان و بخش و بالطبع اشتغالزایی و سپس ارجاع فرآیندهای تصدی‌گری بخش کشاورزی با مساعدت ریاست محترم سازمان جهادکشاورزی استان برای این عزیزان می‌باشد.
فرماندار شهرستان داورزن با گرامیداشت هفته جهادکشاورزی و عرض خیرمقدم به ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان و نماینده نظام دامپزشکی استان اعلام کرد: در شرایط بحران اقتصادی موجود، وضعیت تولید بسیار سخت شده و اکنون بسیاری از مردم ترجیح می‌دهند که پولشان را در بانک‌ و یا بورس و فعالیت‌های سریع‌الوصول بگذارند، درحالیکه ما باید ملزم شویم برای تحقق جهش تولید به تولیدکنندگان که با ریسک فراوان و در این گرمای بی‌سابقه تلاش می‌کنند، کمک کنیم.
مهندس اسدالهی افزود: ما برای مشکلات حاشیه‌نشینی در شهرهای بزرگ مثل مشهد، سبزوار و غیره میلیاردها تومان خرج می‌کنیم، ضمن اینکه وقتی جمعیت از روستاها و شهرهای کوچک مثل داورزن به سبزوار مهاجرت می‌کنند، مشکلات امنیتی و سیاسی نیز پیش خواهد آمد، پس همه وظیفه داریم به قشر مهم تولیدکننده خدمت کنیم.
مدیر جهادکشاورزی داورزن نیز ضمن خیرمقدم به مدعوین استانی گفت: در حال حاضر مراکز تولیدی ما در حوزه دام و طیور و آبزیان به جهت دستورالعمل‌های سختگیرانه بالادستی بلاتکلیف مانده است و لذا در این جلسه تقاضای حل این موضوع را داریم.
مهندس امانیان از پروژه های مرغداری ۱۵ هزار واحدی آقای مهری، مزرعه پرورش ماهی خاویاری آقای رسولیان، پرورش ماهی تیلاپیا آقای ملک‌پور و شهرک دامداری رضوان آقای داورزنی یاد کرد که به دلایل متعددی هنوز مجوز آنها صادر نشده است.
شایان ذکر است پس از طرح مشخصات این طرحها و با تاکید فرماندار و اجماع نظر مسئولین حاضر در جلسه، پروژه‌های فوق با نظر‌ مثبت مورد تایید و بررسی قرار گرفت و فقط برای موضوع پرورش تیلاپیا مقرر شد از طریق درخواست به استانداری و سپس مکاتبه با سازمان محیط زیست کشور به عنوان پایلوت مطرح و پیگیری شود.
در پایان جلسه از مزرعه پرورش ماهی قزل آلا و پرورش ماهی خاویاری در منطقه صدخرو داورزن بازدید به عمل آمد.
"روابط عمومی نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی"
 

سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی خراسان رضوی

کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است
طراحی، اجرا و پشتیبانی: اینتک