برگزاری کارگروه مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزها و کسب و کار

۱۳۹۹/۰۲/۳۰ تعداد بازدید: ۲۶۷۸
print
 برگزاری کارگروه مقررات زدایی و تسهیل صدور مجوزها و کسب و کار
بمنظور کاهش فرآیند صدور مجوزها و تسریع در پاسخگویی مراجعین جلسه ای با حضور رییس سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی و شورای مدیران این سازمان و رییس و معاونین سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان برگزار گردید.

محمدرضا اورانی با بیان اینکه ما باید تمام تلاش خود را درجهت کاهش زمان صدور مجوزها و درنهایت تکریم مراجعین بگذاریم، اظهار داشت: خیلی از فرآیندهای اداری موجود جزو موانع انجام کار می باشد و در این خصوص می توان با یک برنامه ریزی مدون، این مقررات و دستوالعمل های زائد را از میان برداشت.
رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی تصریح کرد: از آنجایی که بسیاری از فعالیت های صدور مجوزها به نظام مهندسی واگذار شده، لذا نظام مهندسی باید در این زمینه راهکارهای اجرایی درجهت تسهیل سازی این خدمات رسانی را ارائه کند.
رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی ضمن تشکر از حسن اعتماد ریاست جهادکشاورزی در واگذاری بسیاری از فعالیت های تصدی گری بخش کشاورزی استان به نظام مهندسی گفت: علیرغم اینکه بسیاری از استعلام ها در ظاهر حذف شده، منتهی هنوز برخی از دستگاه ها مثل دفتر فنی استانداری در ارائه خدمات به تولیدکنندگان ممانعت می کنند و اعلام کردند که باید قبل از گرفتن پروانه بهره برداری از آنجا نیز استعلام شود.
سیداحمد دلقندی تاکید کرد: در این مورد پیشنهاد می شود، استعلام ها مثل گذشته به قوت خود باقی بماند و فقط یک پروسه زمانی کوتاه با ابلاغ استانداری به کلیه دستگاه ها اعلام گردد و بالطبع پس از اتمام آن زمان و درصورت عدم پاسخ، بعنوان تایید تلقی شود و پس از آن ما بتوانیم نسبت به صدور مجوز اقدام نماییم.
وی ابراز داشت: تعداد زیادی از پرونده های متقاضی در سطح استان بدین علت بی پاسخ مانده و با انجام پیشنهاد فوق، صدور مجوزها بسرعت و بطور قانونمند اقدام خواهد شد.
 
"روابط عمومی نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی"

 

سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی خراسان رضوی

کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است
طراحی، اجرا و پشتیبانی: اینتک