مقوله اقتصاد کشاورزی ضرورتی مهم در فرآیند تولیدات محصولات کشاورزی

۱۳۹۹/۰۲/۳۱ تعداد بازدید: ۲۶۳۰
print
مقوله اقتصاد کشاورزی ضرورتی مهم در فرآیند تولیدات محصولات کشاورزی

 عضو شورای نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی با اشاره به این موضوع، گفت: به منظور تحقق جهش تولید در بخش کشاورزی، بایستی به مقوله اقتصاد کشاورزی توجه ویژه ای صورت گیرد.

محمد مظهری اعلام نمود: اقتصاد کشاورزی بخشی مهم و کاربردی در علم اقتصاد می باشد که درزمینه به کارگیری نظریات مختلف اقتصادی برای بهینه کردن تولید و توزیع مواد خوراکی می‌پردازد.
مشاور اقتصادی رئیس سازمان جهادکشاورزی خراسان رضوی افزود: در تولید کشاورزی دو گروه عوامل تولیدی بسیار مهم هستند؛ اول عوامل فیزیکی شامل زمین، آب، بذر و نیروی کار و دوم عوامل غیرفیزیکی که ریشه در مدیریت و اقتصاد کشاورزی می باشد.
دکتر محمد مظهری اظهار داشت: در گذشته فقط عوامل فیزیکی مطرح بود و بدین منظور کشاورزی ما به صورت سنتی اداره می شد، در حالی که امروزه هر دوی این عوامل بایستی مورد توجه باشند و به عبارتی هر دوی اینها لازم و ملزوم هم هستند.
محمد مظهری، عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی تصریح کرد: یکی از سیاست‌های اصلی و مدنظر در نظام مهندسی کشاورزی استان، ارائه برنامه های زنجیره تولید تا مصرف و پر رنگ نمودن مقوله بازار و بازاریابی است که تا قبل از این مغفول بوده است.

"روابط عمومی نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی"

سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی خراسان رضوی

کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است
طراحی، اجرا و پشتیبانی: اینتک