بازدید از مراکز عرضه سموم

۱۳۹۹/۰۴/۰۸ تعداد بازدید: ۱۲۴
print
بازدید از مراکز عرضه سموم

 با هماهنگی سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی و تشکیل اکیپ بازرسی؛

از برخی مراکز فروش سموم کشاورزی شهرستان مشهد بازدید به عمل آمد
به گزارش روابط عمومی سنم خراسان رضوی، به منظور نظارت و کنترل مراکز عرضه سموم و نهادهای مرتبط با گیاهپزشکی، اکیپی شامل نمایندگان سازمان صمت، جهاد کشاورزی شهرستان مشهد و نیز سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی، مراکز مزبور مورد بازدید و سرکشی قرار گرفت.
اشرف مرادی گفت: با توجه به تاثیر سموم در رشد و کیفیت محصولات کشاورزی و ضرورت کنترل این سموم از جنبه‌های مختلف همچون تاریخ مصرف، وضعیت قاچاق و ممنوعیت برخی از این نهاده‌ها، برنامه گشت مشترک بصورت مستمر با حضور نماینده معاونت بازرسی و نظارت بر کالاهای سازمان صمت، نماینده جهاد کشاورزی و این سازمان در دستور کار قرار گرفته است.
وی افزود: در بازدید و سرکشی اخیر که با حضور دو نفر از کارشناسان معاونت بازرسی سازمان صمت، کارشناسان حوزه حفظ نباتات و حراست جهادکشاورزی شهرستان مشهد و اینجانب به اتفاق روابط عمومی نظام مهندسی کشاورزی استان صورت گرفت، مقادیری از سموم تاریخ گذشته و نیز  سمومی که از طرف وزارت بهداشت ممنوع اعلام گردیده از آن مراکز، جمع‌آوری و ثبت و ضبط گردید.
کارشناس نظام مهندسی کشاورزی استان تصریح کرد: بایستی فروشندگان عرضه سموم، دارای کارشناس رتبه‌دار نظام مهندسی کشاورزی و پروانه اشتغال معتبر باشند که در غیر اینصورت از فعالیت آنان جلوگیری خواهد شد.
"روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی"

سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی خراسان رضوی

کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است
طراحی، اجرا و پشتیبانی: اینتک