بازدید از سالن قارچ گانودرمای استان

۱۳۹۹/۰۳/۰۱ تعداد بازدید: ۳۴۹۷
print
🔷رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی در بازدید از سالن تولید قارچ گانودرمای استان:
✅این محصول به خاطر ارزش اقتصادی و خواص دارویی آن بایستی بیشتر مورد توجه و توسعه قرار گیرد

🔷سیداحمد دلقندی با اشاره به تنوع اقلیمی مناسب این استان و ضرورت توسعه بخش کشاورزی گفت: امسال از سوی مقام معظم رهبری به نام سال "جهش تولید" نامگذاری شده و لاجرم همه مراکز و دستگاه‌های دولتی و خصوصی به منظور تحقق این امر مهم، برنامه ریزی اجرایی لازم را خواهند داشت که یقینا نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی نیز از این امر مستثنی نیست.
🔷وی افزود: بنا به ابلاغ وزارت جهاد کشاورزی و سازمان مرکزی نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی کشور برای ارتقای بخش کشاورزی بایستی دو مقوله "ورود سرمایه و دانش" را در دستور کار قرار دهیم و بدین لحاظ ما از فعالیت های جدید در تولیدات بخش کشاورزی حمایت خواهیم کرد که محصول قارچ گانودرما به خاطر ارزش اقتصادی و خواص دارویی آن مورد استقبال ما بوده و توسعه آن را مدنظر قرار خواهیم داد.
🔷رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان با اعلام اینکه فرآوری، برندینگ و بازاریابی از حلقه‌های مهم مفقوده در توسعه بخش کشاورزی است، تصریح کرد: برای رشد و توسعه قارچ گانودرما لازمست این آیتمها در مراحل پس از تولید، مورد توجه تولیدکنندگان ذیربط قرار گیرد که البته به جهت واگذاری حوزه صنایع تبدیلی بخش کشاورزی به نظام مهندسی کشاورزی، از این رو توصیه های کارشناسی لازم را در سیاست ها و برنامه ریزی آینده لحاظ خواهیم کرد.
🔷مدیر تولید سالن قارچ گانودرمای استان گفت: این مجموعه تنها سالن تولیدی با شرایط مناسب و علمی در سطح استان بوده و ضمن اینکه در کشور نیز تنها مرکز دارای برند و کسب مجوز سرتیفیکیت از کشور چین می باشد.
🔷وحید علیزاده قمصری ابراز داشت: در این مرکز سالانه حدود ۱۵ تن محصول تولیدی برداشت داریم که توان افزایش این محصول مهم را به راحتی انجام خواهیم داد.
وی اعلام کرد: این محصول، بومی کشورهای جنوب شرق آسیا بوده و با شرایط اقلیمی در کشور ما سازگار و قابل توسعه است، منتهی از آنجایی که بسیاری از مردم این محصول با ارزش را نمی شناسند، از این رو با حمایت سازمان نظام مهندسی کشاورزی و ارائه برنامه های آموزشی ترویجی و سپس ایجاد صنایع تبدیلی و فرآوری و در نهایت بازاریابی آن، می‌توان در ایجاد اشتغال برای کارشناسان بخش کشاورزی و درآمدزایی مناسب موثر واقع شد.

🍀روابط عمومی نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی🍀
 
 
 

 

سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی خراسان رضوی

کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است
طراحی، اجرا و پشتیبانی: اینتک