آگروتوریسم راه جدید به سوی جهش تولید

۱۳۹۹/۰۲/۲۵ تعداد بازدید: ۲۵۸۲
print
آگروتوریسم راه جدید به سوی جهش تولید

 

مصاحبه خبری رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان با خبرگزاری ایرنا

 

 

سید احمد دلقندی در گفت‌وگو با خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران(ایرنا) با اشاره به وظیفه مندی سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی، مصوبه سال ۱۳۸۱ مجلس شورای اسلامی و دولت گفت: مطابق این مصوبه لازم است کلیه فعالیت‌های تصدی‌گری بخش کشاورزی به این سازمان واگذار شده و به دنبال آن اجرای این فعالیت ها از طریق ساماندهی فارغ التحصیلان بخش کشاورزی و ارجاع کار به آنان صورت پذیرد.

رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی افزود: بیش از ۱۸ هزار فارغ التحصیل در رشته های مختلف کشاورزی در سطح استان داریم که حدود ۶ هزار نفر آنان فعال بوده و همه ساله حق عضویت خود را پرداخت می کنند و بالطبع ما باید در ارائه خدمات به آنان اعم از برگزاری کلاس های بازآموزی و ارجاع فعالیت‌های کارشناسی اقدام نماییم که این امر در طی سالهای اخیر انجام پذیرفته و در حال انجام است.

وی تصریح کرد: در سال گذشته 750 نفر روز کلاس آموزشی در قالب 19 دوره برگزار شده و همچنین آزمون مدیران فنی را برای 230 نفر اجرا کردیم.

سید احمد دلقندی اظهار داشت: در حال حاضر فعالیت هایی همچون صدور مجوزهای گلخانه، دام و طیور، شیلات و آبزیان و مراکز گیاه پزشکی در دستور کار این سازمان بوده و اکنون با حمایت و درایت ریاست محترم سازمان جهاد کشاورزی استان، بخش های دیگری از امور تصدی‌گری بخش کشاورزی استان از قبیل حوزه آب و خاک، صنایع تبدیلی، شهرک های کشاورزی و صدور کد محصول سالم به وظایف این سازمان محول و یا در حال واگذاری است.

این مقام مسئول با اعلام اینکه در سال جهش تولید، برنامه های بسیار خوبی را برای ارتقای بخش کشاورزی داریم، ابراز کرد: ایجاد مراکز خدمات کشاورزی غیردولتی در سطح بخش و دهستان های استان (فعلاً به تعداد 16 مرکز خدمات و 9 مرکز مهارت آموزی و توان افزایی) و اقدامات شاخصی همچون راه اندازی طرح آگروتوریسم یا گردشگری در کشاورزی در دستور کار است که متعاقباً جزئیات این فعالیت ها اطلاع رسانی خواهد شد.

"روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی"

سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی خراسان رضوی

کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است
طراحی، اجرا و پشتیبانی: اینتک