بازدید رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی از مزرعه پرورش بوقلمون مادر

مطلب پیش نویس است
بازدید رئیس سازمان نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی از مزرعه پرورش بوقلمون مادر

 

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان در راستای بررسی و ارتقای پتانسیل‌های مختلف بخش کشاورزی در حوزه طیور استان، ریاست سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان از مزرعه بوقلمون مادر بازدید و توصیه های لازم را ارائه نمود.

سید احمد دلقندی تصریح کرد: یکی از برنامه‌های مهم ما در نظام مهندسی کشاورزی در سال جاری تحقق جهش تولید در بخش کشاورزی با رویکرد دو محور "ورود دانش و سرمایه" طبق ابلاغیه وزارت و سازمان مرکزی متبوع است.

وی خطاب به مدیر این مزرعه  که به عنوان بزرگترین مزرعه بوقلمون مادر، در شرق و شمال کشور تلقی می‌شود، گفت: ایجاد مرکز خدمات کشاورزی غیردولتی به صورت تخصصی در این زمینه می‌تواند در رشد و توسعه این فعالیت و ارائه تجربیات فنی به متقاضیان جدید کمک زیادی داشته باشد و در این رابطه ما حمایت لازم را خواهیم داشت.

مدیر مزرعه بوقلمون مادر با اعلام اینکه در این مزرعه ۵ هزار و ۵۰۰ قطعه بوقلمون پرورش داده می شود و ظرفیت مجوز آن ۷۱۰۰ قطعه می باشد، اظهار داشت: ما به دنبال ایجاد زنجیره تولید تا مصرف هستیم.

معصومه رخشی گفت: برای راه اندازی واحد کشتارگاهی و نیز مرکز بسته‌بندی و فرآوری گوشت بوقلمون از منابع طبیعی درخواست زمین نمودیم ولی در مسیر پیچیده بوروکراسی اداری و موانع متعدد، مانده است و تقاضای حل این مشکل را داریم که مقرر شد ازطرف سازمان نظام مهندسی کشاورزی استان پیگیری لازم صورت گیرد.

"روابط عمومی نظام مهندسی کشاورزی خراسان رضوی"

سازمان نظام مهندسی کشاورزی ومنابع طبیعی خراسان رضوی

کلیه حقوق معنوی و محتوای این سایت متعلق به سازمان نظام مهندسی کشاورزی و منابع طبیعی خراسان رضوی می باشد. استفاده از مطالب با ذکر منبع و لینک به سایت بلامانع است
طراحی، اجرا و پشتیبانی: اینتک